W rytmie krakowiaka- zajęcia w grupie najmłodszej w ramach projektu Mali Etno-odkrywcy

W ramach Projektu "Mali Etno-odkrywcy" w grupie najmłodszej odbyły się zajęcia o tematyce regionalnej. Przedszkolaki utrwaliły sobie wygląd i nazwę poszczególnych części stroju krakowskiego, zatańczyły krakowiaka oraz "ubrały" sylwety  dziewczynek i chłopców w regionalne stroje. Dzieci poznały i utrwaliły tradycyjne zabawy ze swojego regionu "Uciekaj myszko", "Gąski, gąski do domu". Te stare zabawy, w które bawili się pewnie jeszcze ich dziadkowie i rodzice dostarczyły przedszkolakom wiele radości. Zabawy tradycyjne w kole, ze śpiewem są swojego rodzaju pomostem łączącym pokolenia, mimo upływu lat nadal są atrakcyjne dla dzieci i często wykorzystywane przez nauczycieli w ich pracy.

"Projekt finansowany ze środków Gminy Biskupice, powiatu wielickiego i Stowarzyszenia Hejnał Trąbki"