Warsztaty "Kwiaty sercem wykonane - malowanie na szkle"

Sztuka ludowa to bardzo obszerne pojęcie. Jej zaledwie mały wycinek poznały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Trąbkach na warsztatach kwiatem sercem wykonane - malowanie na szkle (w ramach projektu "Mali Etno-odkrywcy"). Na początku przedszkolaki obejrzały krótki film edukacyjny prezentujący twórców zajmujących się ta dziedziną sztuki. Następnie dzieci przyglądały się pracom- obrazom wykonanym na szkle. W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany przez nie moment i same mogły stać się twórcami. Z zapałem wzięły się do pracy. Każde z nich otrzymało specjalne farby do malowania na szkle oraz niedużą antyramę. W ciszy i skupieniu powstawały piękne prace inspirowane ludowymi kwiatami, świątkami oraz wiejskimi krajobrazami. Dzieciom bardzo podobała się ta forma pracy, z dumą prezentowały swoje prace swoim młodszym kolegom z przedszkola. Z pewnością nie był to ich ostatni kontakt z ta dziedziną sztuki ludowej.

"Projekt finansowany ze środków Gminy Biskupice, Powiatu Wielickiego i Stowarzyszenia Hejnał Trąbki"