Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Przedszkole Samorządowe w Trąbkach
Strona głowna  /  NASZE PRZEDSZKOLE
NASZE PRZEDSZKOLE
O naszym przedszkolu...
 
Przedszkole mieści się w budynku o bardzo dobrym stanie technicznym, gdzie funkcjonują dwie placówki (Przedszkole i Szkoła Podstawowa). Obok znajduje się boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią i wydzielony ogród  tylko do użytku dzieci przedszkolnych.Sale są jasne, estetyczne, wyposażone w zabawki, kąciki zabaw, meble dziecięce dostosowane do wzrostu dzieci.
Przedszkole czynne jest w godzinach 7.00 – 17.00, liczy 3 oddziały, do których uczęszcza 65 wychowanków.
 
BAZA PRZEDSZKOLA :
  1. Dwie tablice interaktywne - znajdują sie w sali oddziału I - dzieci 3 letnich oraz w sali oddziału III - dzieci 5 letnich;
  2. Cztery Notebooki - w posiadaniu każdego nauczyciela oddziału;
  3. Do dyspozycji dzieci są dwa place zabaw. Ogrodzony i bezpieczny obszar stwarza przedszkolakom doskonałe warunki do przebywania na świeżym powietrzu. Plac zabaw przedszkolny wyposażony jest w piaskownice, zjeżdżalnie, tablice do rysowania kredą, domki zabaw, ławeczki i inne urządzenia gwarantujące dzieciom doskonałą zabawę przez cały rok.
  4. Przedszkole wyposażone jest w system wideomofonów w każdej z 3 grup zapewniających dodatkowe bezpieczeństwo dzieci.
  5. Przedszkole oraz teren wokół rzedszkola jest monitorowany za pomocą  kamer wewnętrznych i zewnętrznych.  
  6. System wewnętrznych zabezpieczeń pozwala na wchodzenie do przedszkola tylko upoważnionych osób.
  7. Wejście główne do przedszkola jest chronione przed dostępem osób nieupoważnionych blokadą wejścia ( domofon ) oraz bezpośrednią kontrolą przez pracownika przedszkola. 
 
Praca wychowawczo – dydaktyczna planowana jest zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Poprzez codzienne działania chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych, lepszych i oryginalnych rozwiązań. Przedszkole wobec dzieci i rodziców pełni rolę wspomagającą i integrującą społeczność lokalną. W realizacji naszej misji zaangażowany jest cały personel, jak również rodzice, a efektem naszej wspólnej pracy jest przedszkole, w którym dzieci czują się bezpieczne, akceptowane i mogą się wszechstronnie rozwijać. Jesteśmy placówką pracującą w oparciu o programy dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci, dzięki czemu nasi wychowankowie sukcesem i bez stresu rozpoczynają naukę w szkole.
 

Ostatnia aktualizacja: 2021-08-03