Strona głowna  /  Oddział II
Oddział II

Znalezione obrazy dla zapytania stonoga obrazek

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE NA MIESIĄC MAJ

Cele ogólne:

• Wdrażanie do poprawnego formułowania zdań i słuchania siebie nawzajem.
  • Rozwijanie sprawności grafomotorycznej ręki wiodącej.
  • Zachęcanie do codziennych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, poznawania okolicy
  • Dbanie o prawidłowy rozwój fizyczny poprzez ćwiczenia poranne, gimnastyczne i zabawy na świeżym powietrzu.
  • Poszerzanie wiedzy dotyczącej naszego kraju, okolicy.
  • Budzenie postawy patriotycznej, poszanowania symboli, tradycji, historii.
  • Wzmacnianie poczucia przynależności do grupy przedszkolnej, do rodziny, narodu.
  • Doskonalenie umiejętności matematycznych w zakresie klasyfikowania elementów ze względu na wielkość, kolor, kształt … (seriacje)
  • Wdrażanie do  używania określeń: lekkie, ciężkie, miękkie, twarde, duże, małe, okrągłe, kanciaste, gładkie, szorstkie.
  •  Rozumie określenia: najmniejszy największy.
  • Budowanie doświadczeń związanych z dokonywaniem oceny ciężaru - stosowanie określeń: ciężki, lekki, waży tyle samo.
  • Budowanie doświadczeń związanych z odmierzaniem i porównywaniem poziom płynu w naczyniu. Posługiwanie się określeniami: tyle samo, mniej, więcej, za mało, trzeba dolać, za dużo, trzeba odlać
  • Wykorzystanie i tworzenie okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, odkrywanie i eksperymentowanie.
  • Rozwijanie pomysłowości i wyobraźni w działaniu poprzez dostarczanie dziecku akcesoriów, materiałów, narzędzi, środków oraz wspieranie ich twórczego wykorzystania .

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-04