WZNOWIENIE PRACY PRZEDSZKOLA OD 01 SIERPNIA 2020 R.

Drodzy Rodzice

Od 01 sierpnia 2020r. wznawiamy działalność Przedszkola. Jednak przedszkole funkcjonujące od 01 sierpnia, to nie to samo przedszkole, które znamy sprzed epidemii. Jego praca będzie w zdecydowany sposób ograniczona i zostaną zmienione zasady w nim panujące. Obostrzenia sanitarne nakładają na nas obowiązek zastosowania szeregu zmian.

Przedszkole czynne będzie w godzinach od 7.00 do 16.00 (w godzinach 16.00-17.00 planowana jest dezynfekcja pomieszczeń i sprzętów). Zmniejszona zostanie ilość grup przedszkolnych. Planowane jest otwarcie 2 grup.  W jednej grupie będzie mogło przebywać maksymalnie 8 dzieci (3m² na dziecko), oraz nauczyciel z personelem pomocniczym. Dzieci będą przebywały w budynku głównym przedszkola, w grupach mieszanych pod opieką nauczycieli, którzy będą pracowali rotacyjnie w rytmie tygodniowym.

Stawka żywieniowa nie ulega zmianie i wynosi:

• 9,50 zł za 3 posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek)
  • 7,50 zł za 2 posiłki (śniadanie, obiad)

W czasie pobytu dziecka w przedszkolu będą prowadzone zadania opiekuńczo –wychowawcze. Nie będą prowadzone typowe zajęcia dydaktyczne.

Z sali zostaną usunięte dywany, maskotki, książki, puzzle oraz inne zabawki, których nie da się na bieżąco zdezynfekować (zgodnie z zaleceniami GIS).

Do placówki nie będzie można przynosić żadnych zabawek i przedmiotów  z domu. Dzieci nie będę leżakowały. Dzieci będą odbierane od rodziców w wyznaczonym miejscu, o wyznaczonej godzinie. Rodzice nie będą mogli, tak jak dotychczas, wchodzić na teren przedszkola.

Zasady przyprowadzania i odbierania dzieci zostaną szczegółowo opisane w procedurach dla rodziców, do których będą musieli się bezwzględnie dostosować.

W związku z większą liczbą dzieci, których rodzice zadeklarowali chęć skorzystania z usług Przedszkola Samorządowego w Trąbkach, niż miejsc w przedszkolu ustalonych z uwzględnieniem zasad, dzieci będą przyjmowane zgodnie z procedurą pierwszeństwa przyjęć.

W załączniku są zamieszczone bardzo ważne dokumenty.   Bardzo prosimy o przemyślane decyzje, bo zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników przedszkola są dla nas wszystkich najwyższym priorytetem. Liczymy na Państwa wyrozumiałość.

Zainteresowani Rodzice deklarują chęć przyprowadzenia dziecka poprzez złożenie wniosku zapisu dziecka do przedszkola  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów (oświadczenia) drogą elektroniczną na skrzynkę pocztową przedszkola: przedszkole.trabki@gmail.com w dniach 18.06.2020 r. do 26.06.2020 r. do godziny 12.00. W dniu 26.06.2020 r. otrzymają  Państwo informację o zakwalifikowaniu się dziecka do przyjęcia drogą e-mail.

W razie zakwalifikowania dziecka do przyjęcia rodzic dostarcza w oryginale  wniosek i oświadczenia podpisane przez obojga rodziców w dniach 29-30 czerwca w godzinach 8.00-15.00.

Wytyczne przeciwepidemiczne GIS dla przedszkoli i żłobków – aktualizacja –
plik pdf
<https://dokumenty.men.gov.pl/Wytyczne_przeciwepidemiczne_GIS_dla_przedszkoli_i_zlobkow_-_aktualizacja.pdf>

Informacja o czynnikach ryzyka COVID-19