V Gminny Przegląd Talentów Przedszkolnych pod hasłem ?Tańce Państw Unii Europejskiej"

16 dni temu

W ramach edukacji patriotycznej z inicjatywy pani Edyty Bukowskiej dyrektora Przedszkola Samorządowego w Trąbkach w dniu 17.04.2024r. odbył się V Gminny Przegląd Twórczości Artystycznej Dzieci Przedszkolnych pod hasłem „Tańce Państw Unii Europejskiej”.

W przeglądzie zaprezentowały się gminne przedszkola: PS w Biskupicach i PS w Trąbkach oraz oddziały zerowe ze Szkół Podstawowych w Biskupicach, Bodzanowie, Przebieczanach, Łazanach, Sławkowicach i Trąbkach. Łącznie uczestniczyło 113 dzieci.

Przegląd stanowił inspirację dla nauczycieli i dzieci do realizacji ciekawych układów choreograficznych takich tańców jak: hiszpańskie Pasodoble, Flamenco, czy włoska Tarantela, taniec irlandzki, taniec wywodzący się ze śląska Miotlarz, Krakowiaka oraz strojów ludowych wybranych krajów Unii Europejskiej. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy w swoje występy włożyły mnóstwo energii i zaangażowania! Zgromadzeni na widowni goście podziwiali umiejętności taneczne a w tym: płynność i estetykę ruchu, indywidualne zdolności każdego dziecka, samodzielność oraz piękne stroje.

Przegląd wspierany jest przez Panią Wójt Gminy Biskupice Renatę Gawlik, która na zakończenie wraz z Panią Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Trąbkach Edytą Bukowską, wszystkim uczestnikom wręczyły dyplomy oraz upominki rzeczowe ufundowane przez Gminę Biskupice. Miłym akcentem było podarowanie słodkości dla bohaterów przeglądu od Pani Doroty Ładygi - Radnej Gminy i Anny Piech - Sołtys wsi Trąbki. Gratulacje
i podziękowania przyjęli również dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i opiekunowie (którzy przygotowali milusińskich do tego wydarzenia).

Na zakończenie wszyscy zebrani zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, aby zachować piękne wspomnienia z tego wyjątkowego dnia

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotogalerii i materiału filmowego, aby choć w małym stopniu poczuć magię tego wyjątkowego wydarzenia!