Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk

19 września obchodziliśmy w Grupie II - Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk. To ważne święto – szczególnie w czasach, gdy dla dzikiej przyrody, wypieranej przez człowieka i jego wciąż rosnących potrzeb, pozostaje coraz mniej miejsca.

Już od kilku dni wcześniej dzieci przygotowywały się sumiennie do obchodów grupowego święta, poprzez przygotowanie:

• masek, przedstawiających zwierzęta mieszkające w polskich lasach. Zwróciliśmy uwagę na jak największą różnorodność zwierząt. Największą frajdę sprawiało dzieciom samodzielne kolorowanie maski i wcielanie się w rolę zwierzątJ
  • wianuszków z kwiatami, jako symbol roślin.

Maski i wianuszki pomogły nam zamienić się w zwierzaki i roślinki w Dniu Święta Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk :)  Pomogło to nam lepiej poznać florę i faunę: lasu, łąki i morza. Dowiedzieliśmy się co to jest naturalne siedlisko przyrodnicze i jakie zwierzęta możemy tam znaleźć.

Eksplorowaliśmy materiałem przyrodniczym, który pomogli nam Rodzice zebrać podczas weekendowych spacerów :) Poznaliśmy nazwy drzew i ich owoców: klonu, jarzębiny, kasztanowca i dębu. Na koniec badaliśmy węchem zioła robiąc zapachowe mandale. Zabawa była super i wszyscy jednomyślnie doszliśmy do wniosku, że warto stanąć aktywnie w obronie przyrody, ze względu na jej różnorodność i piękno :) Skuteczna ochrona przyrody nie jest łatwa, ale warto zrobić pierwszy krok.