„ Niepodległość (…), tak to słowo bardzo ważne” – takie słowa piosenki wybrzmiały 10 listopada 2016 roku w Przedszkolu Samorządowym w Trąbkach.

Tegoroczna uroczystość utrzymana została w atmosferze zadumy i powagi. Pomimo młodego wieku dzieci z należytym szacunkiem podeszły do tego trudnego tematu, tematu wolności, niepodległości, historii naszego kraju.

Grupy II i III zaprezentowały jedne z najbardziej znanych utworów narodowych, wpisanych w naszą kulturę… . Wybrzmiała „ Rota”, „ Katechizm polskiego dziecka” oraz najważniejsza polska pieśń „ Mazurek Dąbrowskiego”. Atmosfera wzruszenia i zamyślenia udzieliła się także zaproszonym gościom. Również najmłodsi nasi podopieczni z powagą oglądali przygotowane występy.

Wymownym podsumowaniem uroczystości była prezentacja piosenki „ 11 listopada”, której treść idealnie przekazuje ideę tego święta.

Tego dnia, kolejne pokolenie Polaków, uroczyście świętowało odzyskanie przez Polskę niepodległości.