Projekt edukacyjny "Kwiat" oddział I

„ KWIATY”

PROJEKT EDUKACYJNY

Znalezione obrazy dla zapytania ogród z tulipanami

Oddział dzieci 3-4 latki

Samorządowe  Przedszkole w Trąbkach 312

Termin realizacji: 01.03.-31.03. 2017

Opracowanie i realizacja: mgr Justyna Urban

mgr Małgorzata Kasina

.

Cele ogólne projektu:

• Budowanie wiedzy o kwiatach
  • Wzbogacanie dziecięcego słownika o pojęcia związane z kwiatami i ogrodnictwem.
  • Rozbudzanie zainteresowania przyrodą, zachęcanie do dbania o nią.
  • Doskonalenie umiejętności posługiwania się narzędziami ogrodniczymi.
  • Rozwijanie umiejętności przeprowadzania doświadczeń naukowych, prowadzenia obserwacji i wyciągania wniosków.
  • Kształtowanie postawy szacunku wobec pracy florysty i ogrodnika.
  • Tworzenie warunków do samodzielnego poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, eksplorowanie.
  • Rozwijanie języka w aspekcie komunikacyjnym

Cele operacyjne:

Dziecko.....

• Tworzy siatkę pytań dotyczącą kwiatów np. Skąd się biorą kwiaty? Z czego składa się kwiat? Co jest potrzebne aby wyhodować kwiaty? Jak dbać o kwiaty? Czy kwiaty są potrzebne? Jeśli tak, dla kogo i do czego?