Wernisaż prac plastycznych pt. "Mamo, Tato - zobacz co potrafię!" w UG Biskupice

Rodzinny, ale przede wszystkim artystyczny charakter miała uroczystość wernisażu prac plastycznych dzieci z Przedszkola Samorządowego w Trąbkach pt. „Mamo, Tato – zobacz co potrafię!”. Te dzieci nie maja czasu na nudę. W przedszkolu, do którego codziennie odprowadzają je Rodzice, realizowane jest  priorytetowe zadanie dotyczące rozwijania potencjału twórczego dziecka we wszystkich sferach (werbalnej, ruchowej, muzyczno – tanecznej, plastycznej). Dzieci tworzą tu własne zabawki, malują, piszą własne opowiadania i wiersze. To wszystko dzieje się w Przedszkolu Samorządowym w Trąbkach 312. Od trzech lat nasilone działania w kierunku rozwijania potencjału twórczego dzieci realizowane są tu z coraz lepszymi skutkami. Rozwijamy indywidualne talenty plastyczne dzieciaków poprzez różnorodną działalność plastyczną. Monitorujemy jakość tego przedsięwzięcia, a elementy efektów staramy się pokazywać na zewnątrz. Dzięki takim projektom wzmacnia się ich poczucie wiary w siebie oraz własnej wartości poprze prezentowanie postaw uzewnętrzniających własne przeżycia, uczucia i pomysły. Między innymi w tym celu powstała wystawa ich prac plastycznych. Obrazki malowane na płótnie świecą, farbami, papieroplastyka, formy przestrzenne z wykorzystaniem różnorodnego tworzywa plastycznego są efektem pracy dzieci od 3 do 6 lat. Pojawiły się na niej wiosenne łąki ze swoimi mieszkańcami, kartonowe osiedle, zagroda wiejska, papierowy słoń i wiele innych prac.