Wycieczka edukacyjno-objazdowa "Na tropie historii zabytków Gminy Biskupice"

Korzystając z letniej pogody dzieci z Przedszkola Samorządowego w Trąbkach wybrały się na objazdową wycieczkę po Gminie Biskupice w ramach Projektu „Mali Etno- odkrywcy”. Przewodnikiem po historycznie ważnych miejscach był pan Bogusław Ślęczka- pasjonat, nauczyciel historii. Na samym początku dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki na temat historii Gminy, jej herbu, atrakcji oraz miejscowości wchodzących w jej skład. Następnie autokarem udały się pod zabytkowy kościół w Bodzanowie. Pan Bogusław ciekawie opowiedział o historii tej budowli. Kolejnym punktem wycieczki był las w Jawczycach. Po krótkim spacerze zatrzymaliśmy się a naszym oczom ukazały się niewysokie pagórki. Jak się okazało były to kurhany, bardzo stare groby pochodzące z epoki neolitu lub wczesnego brązu. Pan przewodnik wyjaśnił dzieciom ich pochodzenie oraz przeznaczenie. Następnie udaliśmy się do Biskupic, gdzie dzieci poznały historię tamtejszego kościoła. W drodze powrotnej do przedszkola dzieci dzieliły się wrażeniami z wyprawy.