Witamy w dziale galeria

Wcieczka - Klub Podróżnika

Kolejną, drugą wycieczkę nasi podróżnicy obyli ponowine do Niepołomic. Tym razem jednak naszym celem było poszerzenie swej wiedzy dotyczącej kosmosu, gwiazd, planet... dlatego odwiedziliśmy Planetarium i Odsewatorium astronomiczne. Przedszkolaki uczestniczyły w prelekcji na której obejżały interesujące filmy edukacyjne oraz wysłuchały opowieści doswiadczonego astronoma. Najwiekszą jednak atrakcją okazał się seans w planetarium , gdzie dzieci mogły poczuć sie jak w prawdziwym kosmosie - wśród gwiazd, galaktyk, planet.

Święto Niepodległości

„ Niepodległość (…), tak to słowo bardzo ważne” – takie słowa piosenki wybrzmiały 10 listopada 2016 roku w Przedszkolu Samorządowym w Trąbkach.

Tegoroczna uroczystość utrzymana została w atmosferze zadumy i powagi. Pomimo młodego wieku dzieci z należytym szacunkiem podeszły do tego trudnego tematu, tematu wolności, niepodległości, historii naszego kraju.

Grupy II i III zaprezentowały jedne z najbardziej znanych utworów narodowych, wpisanych w naszą kulturę… . Wybrzmiała „ Rota”, „ Katechizm polskiego dziecka” oraz najważniejsza polska pieśń „ Mazurek Dąbrowskiego”. Atmosfera wzruszenia i zamyślenia udzieliła się także zaproszonym gościom. Również najmłodsi nasi podopieczni z powagą oglądali przygotowane występy.

Wymownym podsumowaniem uroczystości była prezentacja piosenki „ 11 listopada”, której treść idealnie przekazuje ideę tego święta.

Tego dnia, kolejne pokolenie Polaków, uroczyście świętowało odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Wycieczka - Klub Podróżnika

Pierwszą wycieczkę nasi mali podróżnicy odbyli do Niepołomic.

Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach muzealnych na Zamku Królewskim w Niepołomicach, gdzie miały okazję podziwiać piękno zwierząt charakterystycznych dla naszych rejonów oraz zwierząt egzotycznych mieszkających w cieplejszych zakątkach świata. Pani przewodnik zapoznała dzieci z rodziną dzików, saren, opowiedziała o innych leśnych mieszkańcach. Podróżnicy mieli okazję z bliska przyjrzeć się wszystkim eksponatom.

Po lekcji dzieci przeszły do budynki CDiS gdzie obejrzały pięne przedstawienie pt. " Sindbad żeglarz". śmiechu było co nie miara.

Ahoj przygodo - razem z dziećmi czekamy na kolejną fascynującą wycieczkę !

Zabawy obserwacyjno - badawcze z wiatrem w grupie II

Poznawaliśmy zjawiska wiatru, jego charakterystyczne właściwości oraz znaczenie w przyrodzie. Wprawialiśmy w ruch różne przedmioty t.j. wstążkę, listki, wiatraczki własnoręcznie wykonane. Przedstawialiśmy wiatr stosując ekspresję ruchową i muzyczną. Odczytywaliśmy z samogłosek co śpiewa wiatr :) Wszyscy dobrze bawiliśmy się:)

Jesień w Lesie - wycieczka do Nadleśnictwa w Niepołomiach

Las jest bogatym "źródłem" poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana w dniu 20 października 2016r. przez Radnego Powiatu Wielickiego Pana Stanisława Kyrca (pokrycie wszystkich kosztów) wycieczka do najbliższego Nadleśnictwa w Niepołomicach. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć. Jej celem była bezpośrednia obseracja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt i piękna jesiennej przyrody. Była przechadzka po lesie i poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, grzyby, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Mieliśmy okazję spotkać się Leśniczym. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością na temat ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Następnie rozpalilismy grila – i upiekliśmy pyszne kiełbaski.

Przedszkole Samorządowe w Trąbkach – dzieci, dyrekcja i nauczycielki serdecznie dziękują Nadleśnictwu w Niepołomicach a zwłaszcza p. S. Kyrc za okazaną pomoc w organizacji wycieczki. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.